Informace o nás

Jsme dvě holky - jedna psí a jeden člověčák. Pochopitelně je člověčák starší, ale brzy se může stát, že jí psice ve stáří předběhne. Máme dost společného - psice má ráda člověčáky, člověčačka ráda zase psy. Atd...

Jsme prostě nerozlučná dvojka

Panička alias Lucka

Jmenuji se Lucie Horáčková. Narodila jsem se 28.1.1997, v Praze, kde jsem do teď. Už od malička jsem byla často v blízkosti psů a jiných zvířat. Ať už to byl náš Německý ovčák Ben, nebo babiččini bíglové Bára a Adéla. Když jsem trochu vyrostla, začala jsem toužit po svém psovi. Jenže roku 2005 (v mých osmi) mi zkřížila cestu nešťastná náhoda. Pokousal mě pes středního pinče, který patřil našim kamarádům. Bylo z toho 8 stehů a nateklá pusa. Zranění totiž bylo na blbém místě a to pod nosem. Byla jsem z toho dost vyděšená, protože jsem žádnou takovou špatnou zkušenost se psy dosud neměla. Chvilku to trvalo, než jsem zase našla důvěru ke psům. A když už jsem konečně zase začala hledat plemeno pro nás vhodné, dozvěděla jsem se další špatnou zprávu. Můj bratr (6) má podezření na alergii. To už mě fakt dostalo a byla jsem z toho opravdu zoufalá. Ještě to nebylo potvrzeno v krvi, ale já jsem začala ztrácet naději. Naštěstí po dlouhých měsících čekání jsme se dozvěděli, že alergie není v krvi a spadl nám kámen ze srdce. Mno a poslední krok, který zbýval bylo přesvědčit rodiče. Ještě jsem ani neměla vybrané plemeno, ale chtěla jsem radši psa bez podsady, který v sobě nemá tolik alergenů, kdyby se náhodou něco pokazilo co se týče bratrovy alergie. Hledala jsem dlouho, dlouho, ale všichni psi, které jsem našla byli typu Maltézáček, Jorkšír, Bišonek a podobná váhová kategorie. Chtěla jsem většího psa, ale už jsem si říkala, budu ráda, když budu moct mít takového, ještě si vybírat. Když jsem to oznámila rodičům, na malého mi kývli. Jenže já jsem pořád ještě hledala plemeno, mně více vyhovující. Po dlouhé době brouzdání po internetu jsme s kámoškou objevili Vizslu. Radostí jsem začala skákat, protože se mi tohle plemeno vzhledem, i standardem moc líbilo. Jen co jsem to oznámila rodičům, čekalo na mě očekávané překvapení a to bylo : ,,NE" !  Stále jsem se nevzdávala a po následném vysvědčení se samými jedničkami rodiče začali povolovat . . .

Po prošmejdění všech inzerátů a jiných podobných stránek jsme narazili na inzerát od rodiny Vojtíškových a spojili jsme se . . . Už to bylo v kapse !

TeĎ jsme opravdu nerozlučná dvojka. Dafi je absolutně spolehlivá fenka, která v ničem nezklame. Všechno se rychle učí a je to super pes do rodiny. Má ráda děti a má chuť do práce :)

Dafné z Nehvizd alias Moje úžasná fena

♥ ♥ ♥

Narodila jsem se 27.3.2009 u manželů Vojtíškových v Nehvizdech u Prahy. Jsem z devíti šťěňat. Mám 4 sestry : Doný, Daisey, Deborah, Debi a 4 bratry : Darwina, Dara, Daga a Dustina. Moje maminka se jmenuje Ciki z Nehvizd (ČIKI) a můj taťka Algeron Laváre Morávia (AGIS). Absolvovala jsem pár výstav, ve kterých se mi dařilo i nedařilo. Vlastně nedá se říct nedařilo, vždy to byla příjemná zkušenost, která nás v něčem posunula dále. Jinak co se týče výstav, moc mě to nebaví, ale co pro paničku neudělat. Dále se taky věnujeme lovu. Moc nám k tomu pomáhá cvičák, který navštěvujeme a s ním i panička našeho psího taťky, která tam ,,přecvičuje". Budeme se snažit udělat i nějaké lovecké zkoušky (ZV). :) ♥

 


Anketa


Historie projektu

V této části můžete popsat historii Vašeho projektu a co Vás vedlo k nápadu jej realizovat. Je vhodné se také zmínit o důležitých milnících a poděkovat lidem, kteří se na projektu účastnili.


Naši uživatelé

Zde je vhodné popsat, kdo jsou Vaši cíloví uživatelé a proč je právě tento projekt pro ně důležitý. Důležité je Vaše návštěvníky také motivovat, aby se na tyto stránky pravidelně vraceli.


Kontakt

Lucie Horáčková


Zde můžete najít fotky z druhého srazu maďarů v Divoké Šárce.